Kategórie
Materská škola

List od pani učiteľky

Milí rodičia ,priatelia, známi, ale hlavne detičky !

       Dovoľte mi, osloviť  Vás. To ,že by som  sa takto prihovárala,  a vôbec okolnosti za akých  to je, by ma ani nenapadli ešte pred časom, ktorý žijeme teraz a všetci spolu. Žiaľ je to tu, a toto je v tomto čase jediná možnosť, ako sa Vám prihovoriť.

Veľmi nás to všetkých zaskočilo, všetci sme v akejsi  izolácii,  chýbajú nám kontakty, ktoré sme doteraz brali ako samozrejmosť. Chýba nám dobrý priateľ, pokec  na kávičke, šantenie detí  s kamarátmi na ihrisku, párty  detí spojené s oslavami  narodenín a množstvo iných vecí, čo sme bežne vykonávali, boli samozrejmé,  a až teraz zisťujeme, aké boli pre nás  všetkých dôležité. V rodine, kde sú malé deti , to je určite ešte ťažšie a náročnejšie. Je potrebné urobiť deťom program, obmieňať ho, aby bol aspoň trošku pre deti zaujímavý a pestrý. Ťažko sa to dá, keď je v rodine možno ďalšie dieťa, niekde aj dve deti  –  školáci. Treba sa im venovať, pomôcť s učením. A to ešte veľká väčšina rodičov pracuje z domu. Takže je to náročné, nie každé dieťa chápe, prečo odrazu ste všetci doma, nemôže sa ísť pohrať s kamarátom alebo kamarátkou k susedom, ísť na ihrisko.  A pevne verím, že samotné deti  hlavne z tried starších detí, ale určite už aj naši malí z tr. Žabky a Lienky , by určite s radosťou  a bez plaču išli do škôlky. Tak ako nám, tak aj im chýbajú kamaráti a kamarátky. Aj tí naši malí škôlkári , ktorí sa spoznali v septembri sa už v kolektíve udomácnili, spoznali sme sa všetci…deti, rodičia , učiteľky. V kolektívoch detí sú medzi deťmi veľmi silné priateľstvá a vzájomné väzby. Deti majú v triedach svoje obľúbené hračky, hry, ale aj učenie formou rôznych aktivít prijímali s radosťou a automaticky. Tí malí kamaráti a kamarátky chýbajú aj nám učiteľkám. Jednoducho patria k nám a je nám smutno za nimi.  Mali sme toho veľa naplánovaného, aktivity, oslavy , výlety, súťaže, divadielka, návštevy knižnice, fotenie a i.

          Všetko je odrazu preč. Verte mi, že pri písaní tohto príhovoru mám slzy v očiach. Moja dcéra, tiež uč. sa už vyplakala. Uvedomila si totiž, že sa asi so svojimi predškolákmi  už spolu v tomto šk. roku neuvidia. Pôjdu do školy. Verte, nie je to jednoduché.

          Takže toľko. Dalo by sa popísať  toho ešte veľa, ale dovoľte mi už len na záver popriať Vám  všetkým hlavne veľa zdravia, šťastia ,všetci sa držme pokynov a opatrení, veľa trpezlivosti  s deťmi, aby sme sa všetci v zdraví spolu zišli.

         Pozdravte prosím Vás detičky od p. učiteliek, myslíme na ne každý deň. Povedzte im prosím, že sa veľmi tešíme na chvíľu,  kedy  sa zasa spolu stretneme a budeme spolu tráviť čas v materskej škole. Vystískame sa, porozprávame, zahráme  sa , zaspievame si a budeme si spolu užívať.

  Všetci sa majte krásne a zdravo a v rámci možností si užite sviatky Veľkej noci.

           S pozdravom za  celý kolektív  Marta Svobodová

 

Pridaj komentár