Prevádzka MŠ od 22.2.2021

Vážení rodičia,

v tomto náročnom čase neistoty a obáv by sme vás chceli informovať, že MČ BA Petržalka po dôkladnom zvážení a odporúčaní RÚVZ chystá znovuobnovenie prevádzky materských škôl tam, kde to technické a personálne možnosti dovolia pre deti, ktoré majú jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky, teda predškoláci a deti rodičov pracujúcich v kritickej infraštruktúre. Rovnako aj MŠ Ševčenkova sa pripravuje na znovuobnovenie prevádzky. Deti budú mať počas celého výchovno-vzdelávacieho procesu okrem času popoludnajšieho odpočinku rúško. Je potrebné deťom zabezpečiť minimálne 3 ks hygienicky zabalených rúšok do skrinky.
Vstup do budovy bude povolený len deťom. Zákonný zástupca odovzdá elektronickou formou svojej triednej učiteľke podpísané Čestné vyhlásenie a prílohu potvrdenia o negatívnm výsletku Ag testu nie starší ako 7 dní alebo potvrdenie o prekonaní choroby nie staršie ako tri mesiace tak, ako je to uvedené v čestnom vyhlásení (výsledok testu alebo potvrdenie stačí k nahliadnutiu, nie je potrebné ho tlačiť ani odovzdávať kópiu). Počítajte prosím vás s časovou rezervou pri odovzdávaní a vyzdvihovaní detí. Do MŠ môže priviesť a prevziať iba zákonný zástupca, ktorý odovzdal Čestné vyhlásenie a prílohu k nahliadnutiu. Tieto opatrenia sú nastavené pre ochranu nielen detí, ale aj personálu, aby sme mohli zabezpečovať výchovu a vzdelávanie.V prípade, že máte záujem, aby váš predškolák nastúpil opäť do MŠ, nahláste váš záujem učiteľke najneskôr do štvrtka  18.2.2021 do 9:30 hod. (http://www.mssevcenkova.sk/rozdelenie-tried-2020-2021/) rovnako ak obaja rodičia pracujete v kritickej infraštruktúre a máte záujem dať dieťa do MŠ nahláste svoj záujem triednej učiteľke  do štvrtka  18.2.2021 do 9:30 hod. (http://www.mssevcenkova.sk/rozdelenie-tried-2020-2021/)Deti, ktoré nie sú predškoláci budú spojené do jednej triedy a nemusia byť so svojou učiteľkou. Deti, ktoré nenastúpia, ich rodičia nestrácajú nárok na pandemickú OČR. Najneskôr v piatok dopoludnia bude zverejnené rozhodnutie starostu, ktoré materské školy budú od pondelka 22.2.2021 v prevádzke. Rozumieme vašim výhradám,  všetkým nám chýba sociálny kontakt,   ale v tejto náročnej situácii je najdôležitejšie pripraviť čo najlepšie deti, ktoré od septembra nastupujú do základnej školy. Rešpektujme sa navzájom, aj my ako zamestnanci máme právo na ochranu a rovnako chceme chrániť vaše deti a tým aj vás. Zostaňme Covid negatívny, ale mysľou pozitívny.

Riaditeľka